x
تفاوت دوربين مداربسته با رزولوشن ۷۲۰و ۱۰۸۰ چیست؟

شنبه 08 دی 1397
بازدید: 2511 بار

DVR تعریف دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ منظور از دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ این است که دوربین وضوح تصویری برابر با ۷۲۰ * ۱۲۸۰ دارد. در سال‌های گذشته رزولوشن ۷۲۰ برای دوربین‌های مدار بسته بسیار مناسب و کارا بوده است ولی به مرور زمان استفاده از این مدل دوربین مدار بسته کمتر شده است و جای خود را به دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ داده است. به وضوح تصویری که دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ دارند دوربین‌های مدار بسته HD نیز گفته می‌شود.

تعریف دوربین مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰

  • منظور از دوربین مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ این است که دوربین وضوح تصویری برابر با ۱۹۲۰ * ۱۰۸۰ دارد. دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ کیفیت تصویری آن‌ها دو برابر دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ می‌باشد و به کیفیت تصویر دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰، Full HD نیز گفته می‌شود.

تفاوت‌های رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین‌های مدار بسته

۱) وضوح تصویر دوربین مدار بسته

اصلی‌ ترین تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در وضوح تصویر آن‌ها است. دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ دارای رزولوشن دو برابر نسبت به دوربین مدار بسته ۷۲۰ است. این بدین معنی است که دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ دارای وضوح تصویر بالاتری می‌باشد. بنابراین اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته تصاویر دقیق‌تری برای شما در روز و شب ثبت کند باید به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید.

۲) کارایی دوربین مدار بسته

تفاوت دیگری که در بین رزولوشن دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ و ۱۰۸۰ وجود دارد کارایی دوربین مدار بسته است. عملکرد و کارایی این دو رزولوشن به دلیل تفاوت در وضوح تصویر بسیار متمایز از یکدیگر است. دوربین‌های ۱۰۸۰ تصاویر شفاف‌تر و واضح‌تری نسبت به دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ دارند. به همین دلیل مامورین امنیتی اعتقاد دارند بهتر است از دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ با قیمت بسیار بالا استفاده شود تا بتوانند تصاویر با کیفیت بالایی در اختیار داشته باشند.

۳) پهنای باند دوربین مدار بسته

یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ پهنای باند این مدل دوربین‌ها است. به دلیل اینکه دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ دارای وضوح تصویر بالاتری هستند به پهنای باند بیشتری نیز نیاز دارند. در حالی که دوربین مدار بسته ۷۲۰ در مقایسه با دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ پهنای باند کمتری نیاز دارد.

۴) قیمت دوربین مدار بسته

از بزرگ‌ترین تفاوت‌های دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ قیمت این دوربین‌ها می‌باشد. دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ قیمت به مراتب بیشتری نسبت به دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ دارند. این نکته را توجه کنید که دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ نیز دارای کیفیت بالا و مناسبی هستند ولی زمانی که با دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ مقایسه می‌شوند عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهند.

نکاتی جالب در مورد تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین مدار بسته

  • دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ در محیط‌هایی که نور کمتری در آن‌ها قرار دارد عملکرد بسیار بهتری دارد.
  • هر دو دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ و ۱۰۸۰ در محیط داخلی تقریبا تصاویر دقیقی را به شما ارائه می‌دهند.
  • دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ جزئیات بیشتری را در فضای باز نشان می‌دهند.

دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ با توجه به اینکه قیمت مناسبی دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیار مناسب هستند. اگر نیاز دارید که از دوربین مدار بسته‌ای استفاده کنید که تمام جزئیات و موارد را به خوبی و با دقت بالایی نشان دهد بهتر است به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید. زمانی تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین مدار بسته برای شما مهم و قابل توجه است که بدانید برای چه محیطی دوربین مدار بسته لازم است. اگر نیاز دارید که در هر زمان دوربین مدار بسته شما تصاویر واضح و دقیقی به شما ارائه دهد بهتر است به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید. دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ در شب و محیطی که نور بسیار کمتری دارند عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهند.

توصیه‌هایی در مورد دوربین مدار بسته ۷۲۰ و ۱۰۸۰

  • اگر می‌خواهید در یک مکان تاریک و کم نور از دوربین مدار بسته استفاده کنید بهتر است به سراغ دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ بروید.
  • اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته شما اطلاعات دقیق و جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار دهد بهتر است به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید که وضوح تصویر بیشتری دارند.
  • در محیط‌های داخلی که نیازی به جزئیات فراوانی نیست و فقط وجود دوربین مدار بسته کافی می‌باشد بهتر است به سراغ دوربین مدار بسته ۷۲۰ بروید.