x
داهوا از دوربین‌های تحت شبکه حرارت یاب با قابلیت تبدیل به HDCVI و آنالوگ رونمایی کرد

سه‌شنبه 06 مهر 1395
بازدید: 2824 بار

داهوا صاحب رتبه پنجم رده‌بندی جهانی دوربین‌های مداربسته ۲۰۱۵, از سری دوربین‌های حرارتی (Thermal) تحت‌شبکه در انواع دام، اسپیددام، بولت و دوربین رباتیک رونمایی کرد. دوربین‌های بولت و دام حرارت‌یاب داهوا از نوع Tri-Mode بوده و به غیر از شبکه، می‌توانند بعنوان دوربین حرارتی HDCVI و آنالوگ مورد استفاده قرار گیرند.

دوربین‌های حرارت‌یاب بر اساس تفاوت دما در محیط پیرامون خود تصویربردای می‌کنند، به این ترتیب حتی می‌توان شخصی را که در تاریکی مطلق پشت یک بوته پنهان شده، تشخیص داد.

برای اولین بار است که یک کمپانی، دوربین تشخیص حرارت با قابلیت تصویربرداری در سه وضعیت تحت‌شبکه، HDCVI و آنالوگ عرضه می‌کند.

مدل دام که به شکل یک اسپیددام عرضه شده! در ۲ نسخه SD5300 و SD5600 ارائه می‌شود و علاوه بر امکان سوییچ بین آیپی، HDCVI و آنالوگ به قابلیت‌هایی نظیر تصویربردرای با رزولوشن‌های ۶۴۰×۵۱۲ و ۳۳۶×۲۵۶ پیکسل، لنز ۱۳ و ۱۹ میلیمتر (آپشنال)، برنامه مدیریت تصاویر IVS و استاندارد حفاظتی IP66 مجهز شده است.

مدل بولت نیز در ۲ نسخه BF5300 و BF5600 عرضه شده و علاوه بر امکان سوییچ بین آیپی، HDCVI و آنالوگ به قابلیت‌هایی نظیر تصویربردرای با رزولوشن‌های ۶۴۰×۵۱۲ و ۳۳۶×۲۵۶, لنز ۷, ۱۳, ۱۹ و ۳۵ میلیمتر (آپشنال)، برنامه مدیریت تصاویر IVS و استاندارد حفاظتی IP66 مجهز می‌باشد.

اگر رزولوشن پایین این دوربین‌ها باعث تعجب شما شده، لازم است بدانید که اصولا این نوع دوربین‌ها نیازی به رزولوشن بالاتر ندارند و رزولوشن VGA بالاترین کیفیتِ ارائه شده برای دوربین‌های حرارتی تا به این تاریخ است.

و اما دو دوربین دیگر که شامل یک مدل رباتیک PTZ و یک اسپیددام می‌باشند، تنها در حالت تحت‌شبکه قادر به تصویربرداری هستند.

از برتری‌های این دو دوربین نسبت به مدل‌های دام و بولت، می‌توان به زوم ۴۰ برابر در مدل رباتیک و زوم ۳۰ برابر در مدل اسپیددام اشاره نمود.

دوربین رباتیک PTZ در دو نسخه PT8320 و PT8620 و دوربین اسپیددام در دو نسخه SD8320 و SD8620 عرضه شده اند.

داهوا قصد دارد مدل‌های دیگری از سری دوربین‌های حرارت‌یاب خود را در نمایشگاه اینترسک ۲۰۱۶ که طی چند روز آینده در شهر دوبی برگزار می‌شود، رونمایی کند.

پیروز باشید..