x
داهوا در سخت ترین شرایط محیطی چگونه عمل می کند؟

دو‌شنبه 13 آذر 1396
بازدید: 2712 بار

آزمایش های سخت، تضمین کیفیت

 

داهوا به جهت تضمین کیفیت محصول های خود، آزمایش های حتی سخت تر از استاندارد های جهانی انجام می دهد

 

***

 

دوربین های داهوا : تحت آزمایش  های سخت و پیچیده، به جهت بالا بردن قابلیت اعتماد

 

با توجه به اینکه محصول های داهوا در سرتاسر دنیا و در بیش از ۱۸۰ کشور استفاده می شود، این محصول ها باید قادر به پاسخگویی به نیاز مشتریان در هرگونه شرایط من جمله شرایط سخت باشند. شرایطی مانند کوهستان های برفی، فلات ها، صحرا، باتلاق، جنگل های بارانی و مناطق ساحلی. محصول های داهوا، به جهت به دست آوردن کارایی مناسب در محیطی که مخصوص آن طراحی شده اند، آزمایش های سختی را پشت سر می گذارند تا به استاندارد های بالایی برسند، که در اکثر مواقع این کارایی ها، از حد استاندارد معمول در صنعت سامانه های امنیتی، بالاتر می رود. هدف از این آزمایش ها این است که محصول های داهوا، به حدی از کارایی برسند، که انتظارهای مشتریان را برآورده کرده و در محل نصب خود، بهترین عملکرد را داشته باشند.

 

استحکام : مقاوم در برابر ضربه های شدید، چه طبیعی و چه توسط انسان

 

راه کار های نظارت تصویری داهوا، مانند شهر هوشمند و ساختمان هوشمند، در کشورهای زیادی به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که این محصول ها در نقاط مختلف و متعددی نصب شده اند، ممکن است مورد اصابت ضربه های شدیدی قرار بگیرند. به عنوان مثال تجهیزاتی که در محیط بیرون نصب می شوند، در معرض خطرهای زیادی قرار دارند. ممکن است یک توپ به آنها برخورد کند، یا در طوفان های شدید، سنگ ریزه با آنها برخورد کند و یا توسط شاخه های درخت خراشیده شوند. دوربین های داخلی نیز ممکن است در خلال کارهای روزمره مورد اصابت قرار بگیرند و یا افرادی عمداً، چیزی به سمت آن ها پرتاب کنند. با توجه به نتایج به دست آمده در آزمایش ها، محصول های ضد ضربه داهوا، در تمام این سناریوها در برابر ضربه ها مقاوم بوده و موجب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می شوند.

 

تضمین کیفیت : دوربین های بیرونی آزمایش های IK10 (مقاومت در برابر ضربه، استاندارد IEC62262) را پشت سر گذاشته اند. در این آزمایش ها، یک توپ استیل ۵ کیلوگرمی، از فاصله ۴۰ سانتی متری روی دوربین رها می شود و با ۲۰ ژول انرژی ، به دوربین ضربه وارد می کند. این توپ  با ۵ نقطه مختلف دوربین که در معرض ضربه قرار دارند(شامل ۳ ضربه به لنز) برخورد می کند. سطح آزمایش ها برای دوربین های داخلی، بین IK06 و IK10 می باشد( هر دو طبق استاندارد EC62262) که بیشترین سناریوهای ممکن را پشتیبانی می کند.

 

کار در ارتعاشات شدید : بدون کاهش طول عمر

 

گاهی اوقات محصول های داهوا در اماکنی نصب می شوند که ارتعاش های زیادی در آن محل وجود دارد، مانند اماکن نزدیک به ریل قطار، پل هایی که خودروها با سرعت بالا عبور می کنند و باد شدیدی جریان دارد، یا در سایت های ساختمانی. دوربین های داهوا در چنین محیط هایی، نه تنها تصویری صاف و بدون لرزش ارائه می دهند، بلکه طول عمر آنها نیز کاهش پیدا نخواهد کرد.حتی در شرایط ویژه ای همچون تصادف ها، زمین لرزه و طوفان نیز، دوربین های داهوا در امنیت کامل، در محل نصب خود باقی می مانند. محصول های داهوا به دلیل ساختار قدرتمند خود، به هنگام سقوط از ارتفاع، آسیب نخواهند دید.

 

تضمین کیفیت : تمام دوربین ها در شرایطی با ارتعاش های تا ۲۰۰ هرتز و ۱G شتاب در محورهای X,Y,Z به مدت ۴ ساعت و نیم، تست شده اند، تا این اطمینان حاصل شود که این دوربین ها در شرایط مشابه، به خوبی عمل می کنند. برای اطمینان از استحکام دوربین های دام، آزمایش های سخت تری روی این دوربین ها انجام می شود، تا این اطمینان حاصل شود که در لرزش های شدید، این دوربین ها از محل نصب خود جدا نمی شوند. شدت لرزش در این آزمایش ها گاها تا ۳ برابر نیز بیشتر است.

 

حرارت : پایداری محصول های داهوا، ۱۰ درجه بیشتر از استاندارد جهانی

 

محصول های داهوا، گاهی در محیط های با حرارت بسیار بالا یا پایین نصب می شوند. محیط هایی مانند کارخانه هایی که هنگام انجام کار بسیار گرم می باشند یا سرد خانه هایی که بسیار دمای پایینی دارند و یا در کویر و صحرا که در شب بسیار دمای پایین و در طی روز دمای بسیار بالایی دارند. سرما و گرما موجب انقباض و انبساط شده که معمولا باعث کاهش طول عمر دوربین می شود. اما دوربین های داهوا طوری طراحی شده اند، که در چنین شرایطی، طول عمر خود را حفظ کرده و کاربر بتواند با اطمینان از این محصول استفاده کرده و متحمل هزینه های تعمیر، نگهدای و تعویض نشود. تصویر زیر نمونه ای از یک پروژه در کوه اورست می باشد، که دوربین مدل SD6AE230F-HNI داهوا، در ارتفاع ۵۰۰۰ متری نصب شده و به خوبی کار می کند و تصویری صاف و واضح ارائه می دهد.

 

دوربین اسپید دام داهوا، در ارتفاع ۵۰۰۰ متری، در پارک ملی Qomolangma، در حال نظارت کوهستان اورست

 

تضمین کیفیت : تمام دوربین های داهوا در دمای بسیار پایین و بسیار بالا و همگی بیش از ۱۶ ساعت (استاندارد IEC62599-1)، تحت آزمایش قرار گرفته اند تا کارایی آن ها در شرایط مشابه بررسی شده و از عملکرد آن ها اطمینان حاصل شود. همچنین دوربین های داهوا تحت آزمایش های شدید با نام HALT (High Accelerated Life Test) (کاهش سریع طول عمر) و ALT (Accelerated Life Test) (کاهش طول عمر) قرار می گیرند تا این اطمینان حاصل شود که این دوربین ها می توانند در شرایط -۵۰  تا  ۸۰ کارایی داشته باشند. این بازه کاری، ۱۰ درجه بیش از استاندارد جهانی، در سامانه های امنیتی ( -۴۰ تا ۷۰ ) می باشد. این آزمایش ها به آن جهت انجام می شود که هم نقاط ضعف محصول ها شناخته شود و هم در محیط هایی که احتمال بالا رفتن یا پایین آمدن دما بیش از حد انتظار است، دوربین بتواند به خوبی عمل کند. محصول های داهوا به واسطه این آزمایش ها، به محصول های قدرتمند و قابل اعتماد تبدیل شده اند.

 

رطوبت مانع کار نخواهد شد

 

رطوبت و دمای بالا، تهدیدی جدی برای کارکرد روزانه دستگاه های پیچیده می باشند. اما خطری متوجه محصول های داهوا نیست. حتی زمانی که این محصول ها در محیط هایی با شرایط غیر قابل تصور نصب شده اند. در شرایطی مانند کوهستان های برفی مانند کوهستان اورست، یک جنگل بارانی مانند جنگل آمازون، و یا یک کویر، که شرایط آب و هوایی ممکن است به سرعت تغییر کند و یا رطوبت تشدید شود، محصول های داهوا به خوبی عمل کرده و طول عمر آنها نیز کاهش پیدا نمی کند.

 

نمونه یک دوربین داهوا که در کویر نصب شده و به خوبی عمل می کند

 

تضمین کیفیت : برای دوربین هایی که قاب آنها کاملا ضد آب می باشد، مانند دوربین های گردان، Eye Ball و بولت، آزمایش ها به این صورت است که دوربین ها در شرایط رطوبت تا ۱۰۰% و دمای بین ۲۵ تا ۵۵ درجه سانتیگراد، در دو، چرخه تا ۴۸ ساعت آزمایش می شوند. برای دوربین هایی که قاب آن ها کاملا ضد آب نیست، آزمایش ها در شرایط دمای تا ۴۰ درجه سانتیگراد و رطوبت ۹۳%  طی ۹۶ ساعت انجام می شود. هر دو آزمایش طبق دستور العمل استانداردهای بین المللی IEC انجام می شوند تا این اطمینان حاصل شود که تمام دوربین ها می توانند در رطوبت بین ۰ تا ۱۰۰% به درستی عمل کنند.

 

ضد آب : چه در باران های طبیعی، و چه به هنگام پاشیدن آب توسط افراد

 

اگر می خواهید در مناطقی، همچون شمال شرقی هند، بِرمِه یا سیرالئون که باران های بی پایان آنها معروف است، کار کنید، باید این موضوع را بدانید که دوربین های داهوا می توانند به مدت طولانی در معرض آب مقاومت کنند، این دوربین ها همچنین در برابر پاشیدن آب توسط انسان، چه عمدا و چه سهوا، مقاوم هستند.

 

تضمین کیفیت : دوربین های بیرونی تحت آزمایش های IPX6  یا IPX7 قرار می گیرند. استاندارد IEC62262 IPX6، نیازمند این است که به مدت ۳ دقیقه و در هر دقیقه ۱۰۰ لیتر آب روی دوربین ریخته شود. لازم به ذکر است که دوربین های داهوا، به مدت ۱۰ دقیقه زیر این آزمایش ها قرار می گیرند که ۳ برابر سخت تر از استاندارد جهانی است.

 

داهوا همچنین، یک استاندارد جدید برای آزمایش ها ارائه کرده است، که در این آزمایش، دوربین ها به مدت بیش از ۱۹۲ ساعت، در معرض آب با قطره های درشت قرار می گیرند و در هر دقیقه ۵ لیتر آب به سمت دوربین ها پاشیده می شود. پس از انجام کلیه آزمایش های مقاومت در برابر آب، دوربین ها تحت فشار شدید هوا قرار می گیرند، تا اطمینان حاصل شود که این محصول ها به اندازه کافی ضد آب هستند.

 

محافظت در برابر زنگ زدگی : ۴ برابر استاندارد های بین المللی IEC

 

در راه کار های فرودگاه و بنادر داهوا، دوربین ها در محیط هایی نصب می شوند که مایعات و نمک زیادی در این محیط ها وجود دارد. پاشیدن نمک و تاثیرات الکترو شیمیایی، ممکن است موجب زنگ زدگی شدید سطوح فلزی بشوند که عملکرد دوربین را مختل کرده و آن را از کار می اندازد. اما برای دوربین های داهوا مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

تضمین کیفیت : در این آزمایش، آب نمک با ۵% NaCI  و pH 6.5 تا ۷٫۲ به مدت ۲ ساعت به سمت دوربین پاشیده می شود، سپس طی ۴ چرخه که هرکدام ۱۶۶ ساعت می باشد، در طی ۲۸ روز، دمای دوربین بین ۴۰ تا ۹۳ درجه بالا برده می شود، این آزمایش ۴ برابر سخت تر از استاندارد بین المللی است. این آزمایش ها به جهت شبیه سازی شرایط موجود در شهر های ساحلی انجام می شود، که در این محیط ها، پاشیدن نمک موجب زنگ زدگی قاب و از کار افتادن دوربین می شود.

 

نتیجه

 

به علاوه آزمایش هایی که در بالا ذکر شد، دوربین های داهوا تحت آزمایش سقوط نیز قرار می گیرند که به هنگام حمل و نقل آسیبی به دوربین وارد نشود. آزمایش های طول عمر موجب می شوند دوربین در شرایط عادی، حداقل تا ۴ سال طول عمر مفید داشته باشد. آزمایش مقاومت در برابر گرد و خاک باعث می شود دوربین در این شرایط بدون مشکل عمل کند. تمام این آزمایش ها باعث می شوند محصول های داهوا در هر شرایطی و بدون هیچ مشکلی عمل کرده و نیاز مشتری را در سرتاسر جهان برطرف کنند. این آزمایش ها نشان دهنده تعهد داهوا به ماموریت خود، یعنی “جامعه ایمن تر، زندگی هوشمند تر” می باشد، و داهوا تمرکز خود را بر روی “خلاقیت، کیفیت و خدمات” حفظ کرده و به تمام مشتری های خود در سرتاسر دنیا خدمت رسانی خواهد کرد.