x
معرفی تکنولوژی HDCVI 4.0 داهوا

چهار‌شنبه 20 اردیبهشت 1396
بازدید: 2900 بار

آنالوگ های HD به سرعت در حال تبدیل شدن به اصلی ترین جریان در ویدئوی آنالوگ است. مطالبق با گزارش IHSدر سال ۲۰۱۶، بیش از ۹۰ درصد از دوربین های آنالوگ در سال ۲۰۱۸ تبدیل به HD خواهند شد ...

کمپانی داهوآ در سال ۲۰۱۲ تکنولوژی HDCVI را معرفی کرد و رشد و رهبری خود را بر بازار با افزایش کیفیت تصویر ، حساسیت در محیط های کم نور ، سیستم های هوشمند ویدئویی را در تکنولوژی HDCVI ، ادامه می دهد.

 

تکنولوژي ارائه شده در HDCVI به خوبی با معادل IP خود برابري می کند. تا جایی که مشتریان میتوانند سیستم های مناسب بیشتر ی را برای پروژهای خود بدون محدود شدن در تکنولوژیIP ، انتخاب کنند .

 

با ورود DVR های چند حالته ، که ویدیوهای HDCVI/ TVI/ AHD/ CVBS/ IP را میتوانند ضبط کنند ، خیلی ساده تر پروژه ی نظارت تصویری را میتوان ارتقا داد .

 

توسعه آینده ی تکنولوژی آنالوگ HD باید با نیازهای IOT (اینترنت اشیا) و کاربردهای داده های بزرگ هماهنگ شود ، تا ارزش امنیت سیستم های نظارت تصویری در سالهای بعد تامین شود . درك عمیقی از هوش مصنوعی(AI) تکنولوژي کلیدي در تحقق این امر خواهد بود.

 

ورود عصر جدید HDCVI 4.0

 

داهوآ، چهارچوب تکنولوژی HDCVI 4.0 را در سه مولفه ی کلیدی زیر معرفی کرده است :

 

۱-۴K-HDCVI برای ثبت تصاویر بهتر

 

۲-IOT-HDCVI برای حساسیت های چند بعدی

 

۳- AI-HDCVI برای انتقال ویدیو HDCVI به داده های منطقی قابل جستجو

 

برای افزایش رضایت مشتریان HDCVI ، محصولات جدید در طول سال ۲۰۱۷ معرفی خواهند شد. جامعه HDCVI می توانند انتظار قابلیت هاي بیشتری را از تکنولوژیHDCVI برای توسعه فضای کاربردی امنیتی داشته باشند .

 

تکنولوژی HDCVI-4K با تصویر فوق HD و دستگاه ذخیره سازی DVR تطابق پیدا خواهد کرد. معماری تکنولوژی HDCVI بر مشکل گلوگاه در پهنای باند به جهت رسیدن به رزولیشن بالا که قبلا فقط در مورد دوربین های IP بوده غلبه کرده است. این موفقیت بزرگی است که پتانسیل HDCVI را در آینده گسترش خواهد داد . تکنولوژی IoT-HDCVI داهوآ ، در حال ترکیب با تکنولوژی IoT است که دوربین ها را قادر می سازد از کاربرد اولیه که تولید اطلاعات است ، پیشی بگیرند . با استفاده از تکنولوژی IoT ، کابلهای کواکسیال می توانند علاوه بر انتقال سیگنالهای تصویر ، اطلاعاتی مانند آلارم ، دما و رطوبت را هم منتقل کنند .

 

معماری تکنولوژی HDCVI ، انتقال داده های پیچیده بین دوربین و DVR را پشتیبانی میکند ، که امکان ارتباط بین دوربین های حسگر چند بعدی و DVR برای راهکارهای IoT را ایجاد می کند.

 

انتقال نزدیک بهreal-time درتکنولوژی HDCVI پاسخ به کاربردهای IoT را بهبود می بخشد . تکنولوژی AI-HDCVI ، صدا و ویدئوی HDCVI را با یادگیری عمیق هوش مصنوعی ترکیب میکند. AI-HDCVI دقتی نزدیک به سطح هوش انسان در طبقه بندی تصاویر و تشخیص صدا برای انتقال تصویر و صدا به داده های منطقی قابل جستجو دارد . خروجی این آنالیزها می تواند مشکلاتی را در صنایع خرده فروشی با مشتری و یا در مدیریت انتقال شهری با آنالیزهای ترافیک خودرویی حل کند .

 

معماری مقیاس پذیر و قابل ارتقا HDCVI این امکان را می دهد که محصولات و راهکار هایی که در حال گسترش هستند، آینده نگرانه باشد . تاجایی که از سرمایه گذاری مشتریان در برابر ارتقای تکنولوژی جدید محافظت میکند.

 

داهوا، تکنولوژی HDCVI 4.0 را به ارمغان می آورد، جهانی روشن تر!

 

HDCVI – ۴K اولین محصولی است که بوسیله ی تکنولوژی داهوآ در سال ۲۰۱۷ تولید شده است. درحالی که صنعت سعی دارد محدودیت پهنای باند از طریق کابل کواکسیال انتقالی را از بین ببرند .

 

داهوآ اولین راهکار ۴K Ultra HD با مکانیزم مدولاسیون سیگنال و تکنولوژی کاهش نویز را ارئه کرد.

 

همچنین سیگنال تصویر ۴K را تا ۷۰۰ متر با کایل RG6 انتقال میدهد . تکنولوژی ۴K-HDCVI شامل دوربین های باکس ۴K ، بولت ۴K و دوربین دام ، دوربین فیش آی ۴K ، دوربین پانورامای ۱۸۰ درجه ای با چند سنسور ، و XVR های با قابلیت پشتیبانی از ۴K ارائه کرده است . داهوآ ۴K-HDCVI تصویر ی با ابعاد ۳۸۴۰*۲۱۶۰ را می دهدکه معادل با ۴ برابر یک دورین ۱۰۸۰P با زاویه پوشش بیشتر و تصویری واضح تر در یک زمان می باشد.

 

همه تکنولوژی های آنالوگ HD ، به انتقال داده با کابل کواکسیال محدود هستند ونمیتوانند رزولیشن ۴K تولید کنند . تکنولوژی داهوآ ، روی مکانیزم مدولاسیون سیگنال و کاهش نویز اعمال قدرت کرده و چیپ ست های TX & RX خود را برای غلبه برا ین محدودیت گسترش داده است . محصولات ۴K-HDCVI قابلیت انتقال مسافت های طولانی را دارد :

 

کابل کواکسیال RG6 صدا و تصویر را تاحدود ۷۰۰ متر انتقال میدهد .

 

کابل کواکسیال RG59 صدا و تصویر را تاحدود ۵۰۰ متر انتقال میدهد .

 

کابل UTP CAT 6 صدا و تصویر را تا حدود ۳۰۰ متر انتقال میدهد .

دستگاه های جدید ۴K XVR با همه انواع دوربین هایHCVI/ HDTVI/AHD سازگار است در حالی که دوربین های IP و CVBS را نیز پشتیبانی می کند.. همه ی این ها بروز رسانی به ۴K-HDCVI را مناسب تر و مقرون به صرفه تر میکند.

 

نصب ، تنظیمات ، عملکرد و نگه داری ۴K-HCVI همه مانند نسل آنالوگ های قدیمی ساده و یکسان هستند . با جایگزینی با ۴K-XVR های جدید به جای DVR ، شما میتوانید دوربین ۴K را به سادگی با دوربین های موجودتان جایگزین کنید یا دوربین ۴K اضافه کنید .

 

DH-HAC-HF3805G، دارای سنسور SONY 4/3” ۸MP STARVIS، میتواند تصویر Ultra HD با رزولوشن ۳۸۴۰*۲۱۶۰ با عملکرد شب مناسب (استارلایت) به دلیل سایز سنسور بزرگ تر فراهم کند. همچنین این نخستین دوربین آنالوگHD می باشد که لنز از نوع M43 به خوبی روي آن نصب شده است و تعدا زیادی از لنزهاي M43 را براي انتخاب در دسترس مشتریان قرار داده است. یوزر میتواند لنزهای مختلفی را برای سناریوهای مختلف خود انتخاب کند. این دوربین ویژگی هایی مانند اتوفوکوس ، بزرگ نمایی تصویر برای تشخیص داینامیک و آلارم ارتباطی بدون نیاز به استفاده از چیز دیگر را دارد . تمام این تنظیمات و عملکردها به سادگی به وسیله ی منوی OSD کنترل میشوند . DH-HAC3805G دوربینی مناسب برای پروژه های بزرگ با نور کم در سیستم نظارت تصویری می باشد .

محیط های کاربردی برای استفاده از دوربین ۴K Ultra WDR Starlight

 

محصول فوق العاده ی دیگر DH-HAC-PFW3601 ، که اولین دوربین آنالوگ HD با چندین لنز مادون قرمز و یک زاویه دید پانورامای ۱۸۰ درجه ای و ۴K است . این محصول از الگوریتم اصویر پیشرفته sititch داهوآ با عملکرد پانورامای ۱۸۰ درجه ای استفاده میکند . از طریق منوی OSD به سادگی میتوان دوربین را تنظیم کرد . با استفاده از سه سنسور SONY STARVIS با F1.4 تصویری مناسب در نور کم را فراهم میکند . خروجی تصویر این دوربین می تواند بصورت ۳ تصور جدا و یا یک تصویرباشد که ازکنارهم قرار دادن تصویر سه لنز تشکیل می شود.

 

با دستگاه ۴k-XVR ، تصاویر پاناروما می توانند یک کروز الکترونیکی را تنظیم کنند که چندین هدف را روی صفحه نمایش با استفاده از عملکرد بزرگنمایی ، رد یابی کنند . این دوربین دارای عملکرد تشخیص اهداف متحرک در نواحی مهم را نیز دارد . علاوه بر این دوربین دارای درجه حفاظتی IP67 و IK10 میباشد ، که یک انتخاب خوب برای ورودی/ خروجی نواحی مهم ، چهارراه های حمل و نقل شهری و پارک ها می باشد .

 

خلاصه :

 

۴K-HDCVI ، IoT-HDCVI و AI-HDCVI پتانسیل فضای بازار آنالوگ HD را افزایش میدهد و از سرمایه گذاری مشتریان HDCVI حفاظت و حمایت میکند . محصولات جدید در سال ۲۰۱۷ معرفی خواهند شد و چارچوب HDCVI 4.0 اجرا خواهد شد .