x
HDTVI 4.0 با امکان فیلمبرداری ۱۵ فریم ۴K معرفی شد

دو‌شنبه 07 فروردین 1396
بازدید: 2813 بار

کمپانی آمریکایی TechPoint نسخه چهارم فناوری آنالوگ اچ دی خود را بانام HD-TVI 4.0 معرفی کرد. معماری نوینِ پردازنده های تک پوینت، امکان فیلمبرداری ۴K با نرخ ۱۵ فریم بر ثانیه را به دوربین های آنالوگ اچ دی می آورد. با یوتاب همراه باشید..

تک پوینت پهنای باند را در HDTVI 4.0 نسبت به HDTVI3 به دوبرابر افزایش داده، به این ترتیب امکان تصویربرداری ۴K از ۷٫۵ فریم در نسل قبل به ۱۵ فریم بر ثانیه رسیده است. علاوه بر این، تصاویر ۶ مگاپیکسل با نرخ ۲۰ فریم بر ثانیه، ۵ مگاپیکسل ۲۵ فریم و ۴ مگاپیکسل با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می شوند. حداکثر میزان انتقال نیز ۵۰۰ متر خواهد بود.


در این نسخه، پشتیبانی از فناوری های رقیب از جمله HDCVI و AHD نیز پیشبینی شده و امکان اتصال دوربین های CVI و AHD از رزولوشن های ۱ تا ۴ مگاپیکسل به دی وی آر های TVI فراهم شده است. این موضوع علاوه بر ترغیب کمپانی ها به استفاده از فناوری تک پوینت، باعث خشنودی کاربران نیز خواهد شد.

به عقیده کارشناسان، انتشار نسخه جدید HDTVI 4.0 پاسخی به فناوری HDCVI 3.0 داهوا است که با پشتیبانی همزمان از فناوری های HDTVI, AHD, HDCVI, IPP و آنالوگ، رقبا را به چالش کشیده بود.

دوربین ها و دی وی آر های مبتنی بر HDTVI 4.0 از اواخر بهار ۲۰۱۷ در دسترس قرار خواهند گرفت.